Warsztaty w prywatnej pracowni

Warsztaty stacjonarne odwołane na czas nieokreślony.

 

Pomysł na prowadzenie warsztatów artystycznych powstał bardzo spontanicznie. Od kilku lat mam przyjemność prowadzić warsztaty dla dzieci w różnym wieku głównie na terenach szkół podstawowych w mojej okolicy. I za każdym razem , kiedy opowiadam młodym ludziom o swojej pasji, która teraz stała się moim sposobem na życie ,widzę zachwyt w ich oczach.

Podczas warsztatów dzieci poznają różne rodzaje mas plastycznych. Specjalizuję się w tworzeniu z zimnej porcelany. Prowadzę warsztaty artystyczne , na których tworzymy z masy solnej, glinek samoutwardzalnych, zimnej porcelany, glinek polimerowych i mas piankowych - lekkich. Każdy rodzaj wymienionych glinek cechuje się innymi właściwościami i zastosowaniem.

Podczas tworzenia dzieci poznają procesy twórcze powstawania danej rzeczy, rozwijają umiejętności estetyczne, poprawiają motorykę małą .

Prowadzę również warsztaty dla dorosłych. Kursy i warsztaty prowadzę w mojej prywatnej pracowni lub innych pracowniach artystycznych.

Jestem w stanie dojechać w każde miejsce w Polsce , jeśli tylko znajdzie się grupa zainteresowanych osób i miejsce , w którym będziemy mogli pracować . Jestem otwarta na ciekawe propozycje współpracy z właścicielami pracowni artystycznych.

Poniżej znajdują się warsztaty, które cieszą się największą popularnością.

ZAPISY NA KURS / WARSZTAT 

Poprzez wysłanie imienia i nazwiska, nazwy kursu/warsztatu oraz numeru telefonu do kontaktu na adres e- mail  kontakt@sowamarta.com

 

 

 

 

Marta Sowa

Konsultacje, warsztaty indywidualne

Opis

Na warsztaty lub konsultacje indywidualne umówić się można na dogodny termin. Konsultacje obejmują dowolne warsztaty z tworzenia z zimnej porcelany, także takie, których nie mam w ofercie stałej( czyli np. małe figurki do eksplodingboxów, malutkie aniołki, słoniki, misie, jednorożce itp.) . W celu ustalenia szczegółów warsztatów proszę o kontakt e- mail na adres    kontakt@sowamarta.com

Cena - 50 zł. za godzinę od osoby Kup teraz

Czas - w zależności od tematu warsztatu, tempa pracy uczestników,umiejętności.

Przykładowo :

Czas trwania warsztatów :

figurka surrealistyczna - od 8 - 12 godzin

zimna porcelana- podstawy - 2 - 2,5 godz.

Podczas warsztatów indywidualnych lub konsultacji zapewniam wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Wykonane prace pozostają własnością uczestników.

Zapisy - poprzez wysłanie imienia i nazwiska , nazwy warsztatu oraz numeru telefonu na adres e- mail kontakt@sowamarta.com

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej : Ul. Jana Pawła II 43 , 34-324 Lipowa

Zapraszam

Marta Sowa

 

kolorowa masa porcelanowa

Warsztat - zimna porcelana- podstawy

Opis

Zapraszam na podstawowy warsztat, na którym nauczysz się wykonywać zimną porcelanę, dowiesz się, które składniki będą do tego najlepsze oraz poznasz dwa sposoby wykonywania masy - sposobem ,,na ciepło,, oraz ,,na zimno,,. poznasz różnice wynikające ze sposobu wykonywania masy oraz nauczysz się jak radzić sobie, gdy coś pójdzie nie tak 😉 Podczas warsztatu oprócz wykonania masy dowiesz się jak i czym ją barwić, czym ,kiedy malować, jak ozdabiać ,łączyć poszczególne elementy oraz czym zabezpieczać. Dowiesz się także ,jak  wykorzystać zdobytą wiedzę. Warsztat przeznaczony jest dla osób początkujących, które chciałyby nauczyć się wykonywania masy oraz poznania jej podstawowych funkcji.

Czas - 2- 2,5 godziny

Termin - do ustalenia

Cena - 60 zł. od osoby za godzinę Kup teraz

Zapisy - Poprzez wysłanie imienia i nazwiska,nazwy warsztatu oraz numeru telefonu na adres e - mail kontakt@sowamarta.com

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej : Ul. Jana Pawła II 43, 34-324 Lipowa

Cena obejmuje wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do wykonania masy. Wykonana masa pozostaje własnością uczestnika.

 

 

Anioł z zimnej porcelany

Kurs - Anioł

Opis 

Zapraszam na warsztat tworzenia Anioła w pięknej , długiej sukni. Podczas warsztatu uczestnik pozna profesjonalną zimną porcelanę i krok po kroku ulepi i ozdobi Anioła według własnej wizji. Podczas warsztatu uczestnik dowie się jak pracować z zimną porcelaną, co zrobić, by praca z nią była przyjemna oraz :

 • czym ją barwić
 • kiedy , jak malować
 • czym ozdabiać.

Uczestnik pozna również sposoby zabezpieczania gotowej figurki z zimnej porcelany oraz sposoby ozdabiania suchymi pastelami.

Czas - 4 - 5 godzin

Termin - do ustalenia

Cena - 180 zł. od osoby Kup teraz

Podczas warsztatu zapewniam wszystkie potrzebne materiały i narzędzia oraz napoje ( kawa,herbata)

Wykonana praca pozostaje własnością uczestnika

Zapisy - wiadomość e- mail ( imię i nazwisko,nazwa kursu oraz numer telefonu) na adres kontakt@sowamarta.com

Miejsce - Prywatna Pracownia prowadzącej Ul. Jana Pawła II 43, 34-324 Lipowa

Zapraszam

Marta Sowa

Kurs - Anioł płaskorzeźba

Opis 

Zapraszam na warsztat tworzenie anioła w postaci płaskorzeźby. Podczas warsztatu uczestnik pozna zimną porcelanę, dowie się czym ją barwić, czym malować, jak ozdabiać i cieniować. Poznamy sposoby łączenia poszczególnych elementów.Uczestnik sam, krok po kroku wykona anioła w pięknej, falującej suki. Będziemy pracować wykorzystując w tym celu profesjonalną zimną porcelanę nicron oraz gotowy zestaw początkowy ( główkę i dłonie ). W zależności od upodobań, uczestnik wybierze dodatki do anioła : misia, niemowlę lub bukiet kwiatów.

Czas - 5 - 6 godzin

Termin - do ustalenia

Cena - 180 zł. Kup teraz

Podczas kursu zapewniam wszystkie materiały i narzędzia. Wykonana praca zostaje własnością uczestnika.

Zapisy - poprzez wiadomość e- mail ( imię i nazwisko,nazwa kursu oraz numer telefonu ) na adres   kontakt@sowamarta.com

Miejsce - Prywatna pracownia prowadzącej Ul.Jana Pawła II 43 , 34-324 Lipowa

Zapraszam

Marta Sowa

 

 

Kurs - tworzenie kompozycji kwiatowej

Opis - Uczestnik pozna zimną porcelanę oraz sam, krok po kroku wykona własną kompozycję kwiatową z profesjonalnej zimnej porcelany nicron. Podczas kursu nauczy się barwienia masy,tworzenia kwiatów róży ,gipsówki, liści oraz jagód leśnych. Podczas pracy uczestnik sam zadecyduje o kolorze kwiatów, a w późniejszym etapie o ułożeniu kompozycji.

Czas - od 5 - 7 godzin w zależności od tempa pracy.

Termin - do ustalenia

Cena - 190 zł. od osoby Kup teraz

Miejsce - Prywatna pracownia - Ul. Jana Pawła II 43 , 34-324 Lipowa

Zapisy - poprzez wiadomość e-mail ( imię i nazwisko, nazwa kursu oraz numer telefonu ) na adres kontakt@sowamarta.com

Podczas warsztatów zapewniam wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Zapewniam kawę,herbatę, słodki poczęstunek.

Wykonana praca staje się własnością uczestnika.

Zapraszam

Marta Sowa

 

 

anioł z zimnej porcelany

Kurs - Anioł siedzący

Opis 

Zapraszam na kurs tworzenia krok po kroku anioła , który trzyma na kolanach małego misia. Podczas kursu uczestnik pozna profesjonalną zimną porcelanę, nauczy się z nią pracować, sam zadecyduje o kolorze sukni , włosów i dodatków. Tworząc ten rodzaj anioła , uczestnik otrzyma gotowy zestaw , w skład którego wchodzi : stelaż sylwetki, główka i dłonie. Uczestnik kursu nauczy się : barwienia zimnej porcelany,malowania twarzy,układania sukni na sylwetce,wykonania i mocowania skrzydeł,układania fryzury oraz sam ulepi misia. Pozna także sposoby zdobienia i zabezpieczania gotowej figurki.

Kurs przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych

Czas   7 - 9 godzin ( w zależności od tempa pracy)

Termin - do uzgodnienia

Cena - 300 zł. od osoby Kup teraz

Zapisy - poprzez wiadomość e - mail ( imię i nazwisko,nazwa kursu oraz numer telefonu ) na kontakt@sowamarta.com  lub tel. 531 955 057

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej ul. Jana Pawła II 43    34-324 Lipowa

Podczas kursu zapewniam wszystkie materiały i narzędzia . Zapewniam kawę,herbatę, słodką przekąskę . Pozostała praca pozostaje własnością uczestnika.

Zapraszam

Marta Sowa

 

anioł z zimnej porcelany

Kurs - Aniołek i misie

Opis

Zapraszam na kurs tworzenia aniołka siedzącego w otoczeniu słodkich misiów. Podczas kursu uczestnik pozna zimną porcelanę, nauczy się barwienia masy, sam zdecyduje o kolorze sukni, włosów oraz misiów. Nauczy się układania sukni na sylwetce. Pozna sposoby oraz kolejność łączenia elementów. Podczas kursu będziemy pracować na gotowym zestawie , w skład którego wchodzi stelaż sylwetki, główka oraz dłonie. Uczestnik sam namaluje twarz aniołka, ubierze go w suknię,wykona fryzurę, ulepi misie, serduszka lub inne małe dodatki.

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych .

Czas - 5 - 7 godzin (  w zależności od tempa pracy)

Termin- do uzgodnienia

Cena 230 zł. od osoby Kup teraz

Zapisy - poprzez wysłanie wiadomości e- mail ( imię i nazwisko, nazwa kursu oraz numer telefonu ) na kontakt@sowamarta.com lub tel. 531 955 057

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej ul/ Jana Pawła II 43  34-324 Lipowa

Zapewniam wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Przewidziana przerwa na kawę, herbatę, coś słodkiego 🙂

Wykonane prace pozostają własnością uczestnika.

Zapraszam

Marta Sowa

 

Rzeźba surrealistyczna

Kurs - rzeźba surrealistyczna

Opis

Zapraszam na kurs tworzenia rzeźby surrealistycznej. Podczas kursu uczestnik pozna profesjonalną zimną porcelanę,sposoby barwienia,cieniowania,malowania,łączenia poszczególnych elementów oraz nadania faktury. Tematy, które uczestnik pozna i przepracuje :

 • zimna porcelana - wiedza podstawowa
 • proporcje ciała figurki
 • tworzenie stelaża
 • odbijanie twarzy z formy
 • malowanie twarzy
 • wykonanie dłoni
 • modelowanie i ułożenie sukni na sylwetce
 • wykonanie chusty
 • wykonanie i ułożenie fryzury
 • tworzenie sukulentów,kaktusów i porostów
 • sposoby zabezpieczania gotowej figurki

Kurs przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych 

Czas 8 - 10 godzin w zależności od tempa pracy

Termin - do ustalenia

Cena  - 450 zł. od osoby Kup teraz

Zapisy - poprzez wysłanie zgłoszenia ( imię i nazwisko,nazwa kursu oraz numer telefonu) na  kontakt@sowamarta.com lub tel. 531 955 057

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej ul. Jana Pawła II 43    34-324 Lipowa

Uwagi

Zapewniam wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania figurki. Gotowa praca będzie własnością uczestnika. Podczas kursu zapewniam kawę,herbatę,słodki poczęstunek oraz ciepłe danie.

Zapraszam

Marta Sowa

 

kurs krok po kroku

Kurs - panna w warkoczu

Opis

Zapraszam na kurs tworzenia świecznika , podczas którego uczestnik sam, krok po kroku wykona pannę w warkoczu. Podczas kursu uczestnik pozna profesjonalną zimną porcelanę, nauczy się barwienia masy, malowania twarzy, układania sukni, łączenia elementów, układania fryzury - wykona warkocz oraz nauczy się lepienia sukulentów i porostów. Podczas kursu uczestnik dowie się jak cieniować wybrane elementy suchymi pastelami oraz czy i kiedy zabezpieczać gotową figurkę.

 Czas 5-6 godzin w zależności od tempa pracy

Termin - do ustalenia

Cena - 190 zł od osoby Kup teraz

Zapisy - poprzez wysłanie zgłoszenia ( imię i nazwisko,nazwa kursu oraz numer telefonu )  na kontakt@sowamarta.com lub tel. 531 955 057

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej  ul. Jana Pawła II 43    34- 324 Lipowa

Zapewniam wszystkie materiały i narzędzia . Wykonana figurka pozostaje własnością uczestnika. Zapewniam kawę, herbatę, słodki poczęstunek.

Zapraszam

Marta Sowa

Księżniczka

Kurs - księżniczka

Opis 

Zapraszam na kurs tworzenia krok po kroku księżniczki z profesjonalnej zimnej porcelany. Podczas kursu nauczysz się barwienia masy,malowania twarzy,układania fryzury oraz jej zdobienia,układania sukni, wykonania chusty. Poznasz kolejność i sposoby łączenia poszczególnych elementów. Dowiesz się kiedy i czym zabezpieczać gotową figurkę. Kurs przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych .

Czas  6 - 7 godzin w zależności od tempa pracy

Termin - do ustalenia

Cena 230 zł od osoby Kup teraz

Zapisy - poprzez wysłanie wiadomości e- mail ( imię i nazwisko,nazwa kursu oraz numer telefonu) na  kontakt@sowamarta.com lub tel. 531 955 057

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej  ul. Jana Pawła II 43  34-324 Lipowa

Zapewniam wszystkie materiały i narzędzia oraz kawę, herbatę, słodki poczęstunek

Wykonana praca pozostaje własnością uczestnika.

Zapraszam

Marta Sowa

Laleczka

Kurs - laleczka

Opis

Zapraszam na kurs tworzenia laleczki. Podczas kursu uczestnik pozna profesjonalną zimną porcelanę, nauczy się proporcji ciała, barwienia masy,malowania twarzy, układania sukieneczki i wykonywania pięknych falbanek oraz układania fryzury. W etapie końcowym nauczy się zdobienia końcowego. Każda laleczka wykonana będzie na drewnianym pudełeczku o wymiarach 10/10 cm. które może posłużyć jako przechowalnia drobiazgów.

Czas  4 -5 godzin w zależności od tempa pracy

Termin - do ustalenia

Cena 160 zł. od osoby Kup teraz

Zapisy - poprzez wiadomość e- mail ( imię i nazwisko,nazwa kursu oraz numer telefonu) na adres kontakt@sowamarta.com lub tel.  531 955 057

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej  ul. Jana Pawła II 43    34- 324 Lipowa

Zapewniam wszystkie materiały i narzędzia, kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek. Wykonana laleczka wraz z drewnianym pudełeczkiem pozostają własnością uczestnika.

Zapraszam

Marta Sowa

 

Zajęcia artystyczne dla dzieci

 

Zajęcia artystyczne  dla dzieci to świetna okazja do tego, by usprawnić motorykę małą , świetnie się przy tym bawiąc . Podczas warsztatów dzieci lepią różne ozdoby lub figurki, w zależności od tematu warsztatów. Do zabawy używam bezpiecznej glinki samoutwardzalnej lub innych mas plastycznych bezpiecznych dla dzieci. Najmłodsi artyści bawią się masą solną 🙂

Termin warsztatów jest elastyczny - można  umówić  się na dogodny termin.

Zapisy - poprzez wysłanie wiadomości e- mail ( imię i nazwisko,nazwa warsztatu oraz numer telefonu do kontaktu) na adres kontakt@sowamarta.com

Aniołek w ramce

Aniołek w ramce

Opis 

Zapraszam na warsztat tworzenia aniołka w ramce. Uczestnicy wykonają swojego aniołka z profesjonalnej zimnej porcelany, nauczą się układać suknię, fryzurkę oraz poznają sposoby barwienia masy. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 8 lat. Młodsze dzieci zapraszam z opiekunem. Wykonany aniołek może stać się ozdobą własnego pokoju lub niepowtarzalnym prezentem dla kogoś bliskiego 🙂

Czas  2-3 godziny

Termin - do ustalenia

Cena  90 zł od osoby

Zapisy - poprzez wiadomość na kontakt@sowamarta.com   lub tel. 531 955 057

Miejsce - prywatna pracownia prowadzącej ul. Jana Pawła II 43   34- 324 Lipowa

Zapewniam wszystkie materiały i narzędzia. wykonana praca pozostaje własnością uczestnika.

Zapraszam

Marta Sowa