Świecznik z zimnej porcelany

with Brak komentarzy

Jak ten czas szybko mija… Świecznik, który chciałabym dzisiaj pokazać powstał w 2018  roku. Tyle już czasu upłynęło od momentu jego powstania… Pamiętam jak dziś kiedy go tworzyłam.

To kolejny model świecznika po dziewczynce ze słonecznikami, który stworzyłam jako pierwszy. Niestety nie mam ładnych zdjęć.

Świecznik przedstawia dziewczynę siedzącą na kamiennym wzniesieniu, trzymającą w dłoniach bukiet czerwonych róż w otoczeniu kolorowych lilii wodnych.

zimna porcelana
swiecznik z zimnej porcelany

Według zamówienia dziewczyna miała być w białej sukni, ciemne, kręcone włosy, a na głowie biały kaptur. Usta czerwone, na kamiennym wzniesieniu kilka kolorowych lilii wodnych o intensywnych kolorach. W dłoniach bukiet czerwonych róż, a u stóp tabliczka z napisem ,,Dziękuję za wielkie serce ,, oraz inicjały.

zimna porcelana
kwiaty z zimnej porcelany

Cała kompozycja powstała z zimnej porcelany. Jedynymi gotowymi dodatkami, z których skorzystałam tworząc tą rzeźbę był kwadrat ze styropianu ( jako baza kamiennego wzniesienia ), drewniana, okrągła sklejka jako podstawa całej kompozycji oraz szklana podstawa na podgrzewacz.

Figurka przyciąga wzroki sprawia, że chcemy zatrzymać się przy niej na dłużej. Rozbudza wyobraźnię.

Na dziś to już wszystko. Trzymajcie się zdrowo ♥

Follow Sowa Marta:

Cześć, jestem Marta i od kilku lat tworzę figurki,rzeźby i ozdoby z zimnej porcelany oraz uczę innych , jak to robić :)

Latest posts from

Zostaw komentarz